NOĆ MUZEJA 2017.: "Cvjetni muzej"

Na ovogodišnjoj manifestaciji Noći muzeja glavni događaj bio je otvaranje izložbe „Staklo Siscije“ na kojoj su bili prezentirani predmeti iz arheoloških zbirki Gradskog muzeja Siska i Arheološkog muzeja Zagreb.Osim navedene izložbe tijekom održavanja manifestacije glavna tema je posvećena i početku obilježavanju 50 – godišnjice Sajma cvijeća, poznatog sisačkog brenda, u suradnji s Cehom cvjećara Udruženja obrtnika Sisak i Srednjom školom Petrinja. Taj dio programa nazvan je „Cvjetni muzej,,.

Srednju školu Petrinja prezentirali su učenici 1. i 2. razreda smjer Cvjećar - Petra Kabić, Ivana Turković, Ana Marija Cetina i Dijana Šivak .

Zajedno sa svojim profesorima, Šteficom Vidušić, Tanjom Polanščak i Dragom Franićem u cvjetnoj radionici i cjelovečernjem ugodnom druženju sa posjetiteljima prezentirali su izradu raznih tipova buketa, aranžmana, cvjetnih instalacija i ostalih dekoracija novim florističkim tehnikama iz projekta ,,Flora +,,.

objavio: Drago Franić   datum: 2. 2. 2017.

Aktualno: upisi