Posjet šećerani u Virovitici

Učenici naše škole u zanimanju prehrambeni tehničar, 2.d, 3.d i 4.d su 25 .11. 2017. posjetili tvornicu šećera „VIRO“  u Virovitici. Prilikom posjeta vidjeli smo sve faze u proizvodnji šećera,  od samog prihvata šećerne repe, uzorkovanja repe i provođenja potrebnih analiza, pranja i transporta repe vodenim putem, usitnjavanja u rezance, ekstrakcije šećernog soka iz rezanaca, pročišćavanja soka, uparavanja, centrifugiranja i konačno sušenja kristala šećera.

Obišli smo i  kemijske laboratorije te skladišta šećera.

Pri povratku smo imali kratku pauzu u Grubišnom Polju. U pratnji učenika su bili profesori: Branka Beloglavec, dipl.ing., Šeherzada Talić, dipl.ing., Dubravka Rebić dipl.ing. i Ivo Jelečević, dipl.ing.

objavio: Šeherzada Talić   datum: 3. 12. 2017.