Međužupanijska suradnja Podružnica HUUZ-a Karlovačke i Sisačko-moslavačke županije

U subotu, 9. prosinca 2017. godine u Domu Hrvatske vojske “Zrinski”, u Karlovcu održan je međužupanijski susret podružnica HUUZ-a Sisačko-moslavačke i Karlovačke županije.

Škola domaćin ovog susreta bila je Prirodoslovna škola Karlovac, UZ ,,Rode,,!

Na zajedničkom druženju sudjelovalo je 40 mladih zadrugara i 10 voditelja iz naše županije, a sa učenicima iz Karlovačke županije družili su se i naši učenici: Kevin Ćosić, Antun Bačvar, Laura Čengić, Klara Pezić, Anamarija Cetina, Dajana Šivak i Ana Jurečić.

S našim učenicima u pratnji su bili Drago Franić, dipl.ing., voditelj učeničke zadruge „Bratovština“ Srednje škole Petrinja i Ivo Jelečević, dipl.ing., voditelj podružnice HUUZ-a Sisačko-moslavačke županije, koji su aktivno sudjelovali u izradi čestitki za Božić i Novu godinu.

Teme međužupanijskog skupa, osim razmjene iskustava voditelja UZ, bile su i kreativne radionice:

1. Izrada božićnih ukrasa od češera - S.Rogoz Klasan, UZ Rode, Prirodoslovna škola Karlovac

2. Kuglice za bor od papira - D.Perišin, UZ Ivančice, OŠ Rečica

3. Izrada čestitki - I.Predović Drakulić, UZ Brezik, OŠ Žakanje

Nakon radionica u prostorijama doma organiziran je ručak i druženje, a prije odlaska kućama i šetnja Karlovačkom zvijezdom za sve sudionike skupa.

Tekst i fotografije: Ivo Jelečević, dipl.ing

objavio: Ivo Jelečević   datum: 11. 12. 2017.

UPITNIK ZA UČENIKE

10.10.2018.
Zašto naša budućnost ovisi o knjižnicama?
Neil Gaiman: Zašto naša budućnost ovisi o knjižnicama, čitanju i sanjarenju Predavanje Neila Gaimana objavljeno u Guardianu izazvalo je iznimno veliku pažnju čitatelja. Zbog njegovog izuzetnog značaja u nastavku sadržaja nalazi se link sa cijelim tekstom.