POEZIJSKI PICTIONARY

Kako izgleda pomalo drugačija interpretacija Baudelaireove zbirke pjesama „Cvjetovi zla“? Odgovor na to pitanje ponudili su učenici 3. b razreda. U suradnji s profesoricom hrvatskoga jezika Mateom Stanić te knjižničarkom Kristinom Andlar ilustrirali su prethodno zadane pjesme iz spomenute zbirke. Ilustracija pjesme prema vlastitome izboru obuhvaćala je njihove prvotne asocijacije ili druge tematske elemente. Nakon ilustracije uslijedilo je pogađanje pojedinih naslova pjesama – tzv. poezijski Pictionary. Učenici su bili izrazito kreativni, a pogađanje je bilo sve, samo ne lagano. Definitivni su favoriti učenika pjesme „Ljepota“, „Strvina“ i „Egzotični miris“. Veselimo se daljnjim radionicama sličnih sadržaja koje će učenike privući da pruže priliku potpuno drugačijim, ali uvijek genijalnim pjesnicima.

objavio: Administrator   datum: 13. 4. 2022.