SPAR Hrvatska osigurava 1.000 kuna mjesečne stipendije učenicima, koji će se školovati za zanimanje mesar/mesarica u Petrinji

Nakon dugogodišnje suradnje sa Srednjom školom u Petrinji, SPAR Hrvatska sada pruža financijsku potporu učenicima na potresom pogođenim područjima te tako podržava hrvatski obrazovni sustav i promovira deficitarna zanimanja

Petrinja, 1. srpnja 2022. – U cilju promocije strukovnog zanimanja mesar/mesarica, SPAR Hrvatska će svim učenicima koji u novoj školskoj godini 2022./2023. upišu to zanimanje u Srednjoj školi Petrinja, osigurati stipendije u iznosu od 1.000 kuna mjesečno.

Zanimanje mesar/mesarica već je niz godina deficitarno na tržištu rada, ne samo u Hrvatskoj, nego i u većini europskih zemalja. Iako se tradicionalno percipira kao muško zanimanje, njime se uspješno bave i žene.

„Za nas je ovo novo poglavlje u suradnji s lokalnom zajednicom. Želja nam je potaknuti suradnju realnog sektora sa strukovnim obrazovanjem i time omogućiti mladima brže i lakše zapošljavanje po završetku školovanja. Već duže vremena surađujemo sa Srednjom školom Petrinja, koja kao ozbiljan partner doprinosi obrazovanju deficitarnih kadrova.“, za SPAR Hrvatska istaknuo je član Uprave Danijel Vidiš.

Ravnatelj Srednje škole Petrinja, Milan Orlić istaknuo je da je za učenike srednjih škola na potresom pogođenom području svaka pomoć je dobrodošla. „Ovo je još jedan poticaj za upise učenika u deficitarna strukovna zanimanja. Zahvaljujemo se tvrtki Spar Hrvatska d.o.o. što nas je prepoznala kao partnera i što već dugi niz godina prati rad naše škole. Ovo je kruna povjerenja koja će sigurno pomoći učenicima i roditeljima pri odluci za upis u zanimanje mesar/mesarica. Danas se mesari zapošljavaju odmah po završetku školovanja i na tržištu rada njihova primanja su vrlo atraktivna. Pripremamo još neke nove suradnje i mislimo da je ovo upravo primjer kojim putem kao strukovna škola želimo u budućnost. Nadamo se da će tvrtke u okruženju i diljem hrvatske prepoznati škole kao partnere te da će stipendiranje učenika biti jedan od važnijih čimbenika razvoja lokalne zajednice“, zaključio je Milan Orlić.

SPAR Hrvatska treći je po veličini trgovački lanac u zemlji i drugi najbrže rastući trgovac, a uz njega raste i razvija se i velik broj domaćih proizvođača hrane. Ulaskom na police SPAR trgovina brojni proizvodi domaćih proizvođača našli su put do kupaca, a SPAR supermarketi i INTERSPAR hipermarketi postali su trgovine s najvećom ponudom proizvoda hrvatskih proizvođača na tržištu.

objavio: Administrator   datum: 1. 7. 2022.