POSJET MUZEJU ČOKOLADE U ZAGREBU 🍫🍬

Naša škola nastavlja aktivno sudjelovati u eTwinning zajednici. Ovoga puta projektom: „Pričamo o čokoladi“.
Ciljevi su ovog projekta: upoznavanje učenika s projektnim učenjem, korištenje različitih informacijsko-komunikacijskih tehnologija, upoznavanje povijesti proizvodnje čokolade te današnjih postupaka proizvodnje, osvješćivanje principa racionalne i pravilne prehrane, izrada radnih listića za učenike suradničkih škola te razvijanje socijalnih vještina.

Partnerske škole su:
1. Hemijsko-prehrambena tehnološka škola, Beograd, Srbija
2. Ugostiteljsko-turistička škola Osijek, Osijek, Hrvatska
3. Srednja Škola Vrbovec, Vrbovec,  Hrvatska
4. Industrijsko-obrtnička škola Slatina, Slatina, Hrvatska
5. Osnovna šola Ivana Kavčiča, Izlake, Slovenia
6. Şehit  teğmen doğuş uran anaokulu, Bandırma, Turkey
7. JU Osnovna škola Radomir Mitrović Berane, Berane, Montenegro

Učenici će u sklopu projekta "Pričamo o čokoladi" multimodularnim pristupom istraživati dostupnu literaturu o čokoladi te pomoću IKT tehnologije predstaviti svoje radove ostalim sudionicima projekta.
U okviru projekta"Pričamo o čokoladi" organiziran je posjet Muzeju čokolade u Zagrebu.

Tmurni i kišni dan učenici naše škole i sudionici eTwinningova projekta "Pričamo o čokoladi", pod vodstvom profesorica Ljubice Škorić Drndelić, Marinele Horvat te Šeherzade Šaini Talić, odlučili su uljepšati odlaskom u posjet Muzeju čokolade u Zagrebu. Svoja dosadašnja istraživanja o čokoladi upotpunili su odličnim predavanjem o povijesti kakaovca i proizvodnji čokolade u svijetu i Hrvatskoj. No, najbolji je dio ovog muzejskog iskustva svakako bilo kušanje raznih vrsta čokolade. 🍫😊
Budući da svi većinom volimo čokoladu, a i sve više članaka govori o pozitivnom utjecaju čokolade na zdravlje, došli smo do zaključka da je svijet bez čokolade nezamisliv!
Osnivačica je projekta Šeherzada Šaini Talić

objavio: Administrator   datum: 13. 3. 2023.