Vijesti iz Kluba prijatelja Srednje škole Petrinja

E-škola iz kemije

U petak 29. studenog 2013. godine imali smo priliku pohađati e-školu kemije koju su na našoj školi održali doc. dr. sc. Nenad Judaš, inače Petrinjac i član Kluba prijatelja Srednje Škole Petrinja, i dr. sc. Vladimir Stilinović s Prirodoslovno-matematičkog fakulteta u Zagrebu.

Na vrlo zanimljiv način doc. Judaš nas je, pričajući o gnomovima i njihovoj hrani, uveo u tajne kemijskih formula i jednadžbi. Zaključivali smo i izračunavali tko je i koliko jeo, koje su se kemijske reakcije pri tom odvijale, te što su katalizatori i inhibitori u kemijskim reakcijama. Dobili smo i domaću zadaću koju trebamo poslati na profesorov mail.

U drugom dijelu radili smo pokuse pod vodstvom dr. sc. Vladimira Stilinovića, promatrali kemijske reakcije i određivali kemijski sastav tvari koje su pri tom nastajale.

E-školu kemije pohađali su vrlo zadovoljni učenici 1.a razreda Vedran Jakšić, Antonela Vardić, Luka Trdina, Luka Posilović, Lana Sučec i Luka Vujnović, zatim učenici 1.b razreda Iva Graho, Andrea Knežević, Barbara Tuzla, Lidija Šuprina, Mihaela Nikolić, Paula Herak, Marija Pavičić, Martina Dandić i Josip Majača, te učenici 2.a razreda Sara Rokić, Daniela Brnada, Damjan Džakula, Marko Božinović, Inga Kunert, Gabrijela Mikulić, Lucija Latinčić i Josip Sigur i 2.b Razreda Ivana Paun, Barbara Miković, Klara Križanić, Maja Tkalčević, Doris Barić, Martina Miletović, Dora Korečić i Klara Krmpotić.

objavio: Kristina Andlar   datum: 18. 12. 2013.