Natječaj - pomoćnici u nastavi

KLASA:602-03/22-01/145

URBROJ:2176-60-01-22-01

U Petrinji, 19.08.2022.

U okviru projekta ˝Zajedno do znanja˝ koji provodi Sisačko – moslavačka županija za  Osiguravanje pomoćnika u nastavi učenicima s teškoćama u razvoju u srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama, ravnatelj Srednje škole Petrinja dana 19.08.2022.g. raspisuje

za zapošljavanje 4 radnika na određeno, nepuno radno vrijeme, na radno mjesto:

Pomoćnik/ca u nastavi učeniku s teškoćama u razvoju u programu obrazovanja

a) za zanimanje pomoćni voćar – vinogradar - vinar u Srednjoj školi Petrinja u 2. razredu,  na određeno vrijeme do kraja nastavne godine 2022./23. u nepunom radnom vremenu: 24 sata tjedno – 2 (dva) izvršitelja

b) za zanimanje pomoćni voćar – vinogradar - vinar u Srednjoj školi Petrinja u 3. razredu,  na određeno vrijeme do kraja nastavne godine 2022./23. u nepunom radnom vremenu: 24 sata tjedno – 1 (jedan) izvršitelj/ica.

c) za zanimanje cvjećar u Srednjoj školi Petrinja u 3. razredu,  na određeno vrijeme do kraja nastavne godine 2022./23. u nepunom radnom vremenu: 24 sata tjedno – 1 (jedan) izvršitelj/ica.

Uvjeti za prijavu za traženo radno mjesto su: najmanje završeno četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje, završena edukacija za pomoćnika u nastavi (u slučaju da niti jedan od prijavljenih kandidata nema edukaciju, obveza završetka iste prije početka rada), izražene sklonosti za rad sa učenicima s teškoćama u razvoju, nekažnjavanost za kaznena djela iz čl. 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

Kandidati/kinje koji ispunjavaju tražene uvjete dužni su uz vlastoručno potpisanu prijavu dostaviti:

- kratki životopis (uključujući podatke o radu s djecom s teškoćama)

- presliku domovnice

- potvrdu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o evidentiranom radnom stažu

- presliku svjedodžbe/diplome o završenom obrazovanju

- preslik potvrde o završenoj edukaciji za pomoćnike u nastavi (ako ju imaju)

- presliku potvrde da protiv te osobe nije pokrenut kazneni postupak (ne starija od 30 dana)

U prijavi se obvezno naznačuje adresa stanovanja te, po mogućnosti, e-mail adresa za primanje elektroničke pošte.

Isprave se prilažu u neovjerenom presliku, a prije izbora kandidata predočit će se izvornik.

Kandidati koji ostvaruju prednost pri zapošljavanju prema Zakonu o hrvatskim braniteljima i članovima njihovih obitelji (NN 121/2017) dužni su, uz molbu, dostaviti dokaze o ostvarivanju prava prednosti pri zapošljavanju.

Detalji o dokazima potrebnima za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju dostupni na:

Kandidati koji ostvaruju prednost pri zapošljavanju prema Zakonu o civilnim stradalnicima  iz Domovinskog rata (NN 84/21) dužni su, uz molbu, dostaviti dokaze o ostvarivanju prava na prednost pri zapošljavanju.

Kandidati koji temeljem ostalih zakonskih propisa ostvaruju pravo prednosti, moraju se u molbi pozvati na to pravo i priložiti presliku javnih isprava na temelju kojih dokazuju pravo prednosti.

Kandidatom prijavljenim na natječaj smatra se samo osoba koja podnese pravodobnu i potpunu prijavu te ispunjava formalne uvjete iz natječaja.

Prijave sa dokazima o ispunjavaju traženih uvjeta dostavljaju se u roku od 8 dana od dana objave ovog natječaja na adresu: Srednja škola Petrinja, Gundulićeva 3, 44250 Petrinja, s naznakom ˝za natječaj – PUN˝.

Nepravodobne i nepotpune prijave neće se razmatrati.

U skladu s Uredbom Europske unije 2016/679 Europskog parlamenta i Vijeća od 27. travnja 2016. godine te Zakonom o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (NN 42/18) prijavom na natječaj osoba daje privolu za prikupljanje i obradu podataka iz natječajne dokumentacije, a sve u svrhu provedbe natječaja za zapošljavanje.

Sukladno odredbama Pravilnika o zapošljavanju u Srednjoj školi Petrinja Povjerenstvo za vrednovanje kandidata će s kandidatima obaviti testiranje - pisanu provjeru i razgovor.

Termin testiranja i izvori za pripremanje bit će objavljeni na mrežnoj stranici škole: http://ss-petrinja.skole.hr/natjecaji najkasnije 5 (pet) dana prije testiranja.

O rezultatima natječaja svi kandidati/kinje bit će obaviješteni u zakonskom roku putem web stranice Škole:   www.ss-petrinja.skole.hr

Ravnatelj:

Milan Orlić, prof.

objavio: Administrator   datum: 19. 8. 2022.