Pravilnik o radu knjižnice

Pravilnikom o radu školske knjižnice uređuje se radno vrijeme knjižnice, korištenje knjižnične građe, posudba, postupak u slučaju oštećenja, uništenja, gubitka posuđene građe.

Sve odredbe ovog pravilnika se odnose na učenike, nastavnike, stručne suradnike i druge radnike škole.

U knjižnici je korištenje svih izvora informacija i podataka u potpunosti besplatno ( internet, referentna zbrirka, stalna zbirka, periodika ) te ju imaju pravo koristiti svi učenici, nastavnici, stručni suradnici i ostali radnici škole.

Mogu se posuditi 3 knjige, i to 2 lektirne knjige i 1 izvan lektire.

Izvan knjižnice ne mogu se koristiti priručnici, enciklopedije, leksikoni, rječnici, bibliografije, atlasi ( referentna građa ) te momentalno niti CD-i i DVD-i.

Zakasnina iznosi 50 lipica po danu i po posuđenoj knjizi.

Maturanti mogu posuditi više knjiga potrebnih za maturalnu radnju i imati ih na duži rok.

Uništavanje knjiga ( trganje datumnika,  džepića, stranica, krivotvorenje datuma, šaranje i sl. ) naplaćuje se 100 kn po knjizi.