Pričosvijet 1

PRIČOSVIJET je radionica namijenjena učenicima prvog razreda.

Volite li priče? Sjećate li se svoje prve priče? Koja vam je bila omiljena, a koje vas je bilo strah? Sjećate li se zamišljenih likova i mjesta? Volite li slušati ili pričati priče?
Svatko od nas svakodnevno priča priče,a da toga nismo ni svjesni ( npr. kad opisujemo kako smo proveli ljeto, kako je bilo vani, što nam je netko rekao, kako se netko ponašao i slično... ). No postoji i ona vrsta pričanja koju stvaramo za same sebe, u kojoj izmišljamo likove, prizore, radnju. Pričanje je ključno za poticanje mašte, ono je temelj za razvoj pismenosti i i komunikacijskih vještina kao što su slušanje, govorenje, pisanje, čitanje. Jednako tako proširuje vaš rječnik i izgrađuje razumijevanje ključnih pojmova.
PRIČOSVIJET je pribor za pričanje priča.
Na radionicu se može prijaviti do 10 učenika. U dogovoru sa razrednicima sastavite popis učenika i donesite u knjižnicu. Nakon toga se dogovoramo za termine održavanja radionice. Aktivnost traje cijelu školsku godinu i u njoj nam je cilj napraviti, napisati, ilustrirati priču...

objavio: Kristina Andlar   datum: 29. 10. 2013.