Školska knjižnica u Mjesecu knjige 2014.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige 2014. koji traje od 15.10. do 15.11., najavljujemo nekoliko aktivnosti, događaja, susreta, izložbi.

Točni datumi i termini za neke od najavljenih događaja biti će objavljeni naknadno, stoga svakodnevno pratite vijesti iz knjižnice na školskim zidovima, hodnicima, webu...

- Vraćanje knjiga bez naplate zakasnine  ČETVRTAK 23.10., PETAK, 24.10., PONEDJELJAK, 27.10.2014.

- Radionica: MENTALNE MAPE UMA. Kroz ovu metodu obradit ćemo Kafkin Preobražaj, te naučiti kako napisati esej na državnoj maturi. Radionica je namijenjena maturantima, i održat će je Natalija Miletić, profesorica filozofije i komparativne književnosti, teatrologinja i knjižničarka u Gimnaziji Sisak. RADIONICA ĆE SE ODRŽATI 30.10.2014, ČETVRTAK, od 14.00 do 14.45h U KNJIŽNICI.

- Izložba: Mnogocrtje, višeglasje, oblici i svjetlopisi: prijateljska sinergija – umjetničke knjige u jednom primjerku

( internacionalna putujuća izložba unikatnih knjiga ručno oblikovanih kao i radionica izrade unikatnih knjiga )

- Radionica Pričosvijet – učenici 3.a i 3.b razreda, polaznici ove radionice već treću godinu, predstaviti će svoj rad kroz sam čin pisanja. Tema ovog Mjeseca knjige je ljubav, a nama će inspiracija biti naslov zbirke kratkih priča Raymonda Carvera  O ČEMU GOVORIMO KADA GOVORIMO O LJUBAVI.  Temi ćemo probati dati i njen vizualni identitet stoga se svi zainteresirani mogu uključiti u likovnu radionicu kod profesorice Lekanić – Kljaić

objavio: Kristina Andlar   datum: 22. 10. 2014.