Poslije kiše dolazi sunce

Drage učenice i učenici,

stigla nam je nova godina, nažalost, u uvjetima koje nismo planirali. Nadam se da ste živi i zdravi, da su vaše obitelji također dobro i da ste svi zajedno u ovoj teškoj situaciji. Znam da su mnogima domovi teško nastradali i da smo se opet raštrkali po cijeloj lijepoj našoj. Kako je teško vama tako je i vašim profesorima. Zgrada škole nam je u izrazito teškom stanju, u nju se još dugo nećemo vratiti. U suradnji sa našim osnivačem, Sisačko-moslavačkom županijom i Ministarstvom odgoja i obrazovanja dat ćemo sve od sebe da školu obnovimo čim prije. Sustav MS Teams i web stranica škole bit će nam do daljnjeg službeni kanali komunikacije i kontakt telefonom preko vaših razrednika.

Radi tragedije koja nas je pogodila ne smijemo se prepustiti već iz ove nedaće trebamo izaći još jači i bolji ljudi. Najvažnije je da smo svi živi i zdravi, zaboraviti sigurno nećemo, ali dat ćemo sve od sebe, cigle slagati, zgrade obnoviti, starije zbrinuti, susjedima pomoći i svi zajedno preuzeti odgovornost za sve ono što se događa u našem gradu. Poslije nevremena uvijek dolazi Sunce.

Srednja škola Petrinja je vaša škola i ne ustručavajte se tražiti pomoć. U ovim trenutcima to sigurno nije ispod časti. Pokušat ćemo dati sve od sebe da ova školska godina što bezbolnije završi. Stoga vas molim, da se BEZ USTRUČAVANJA javite svojim razrednicima, svi kojima je oprema za nastavu na daljinu uništena ili oštećena kako bi mogli organizirano pristupiti nabavci opreme da vam istu do početka drugog polugodišta pribavimo i dostavimo na adresu gdje se nalazite. Također, imam izuzetno puno poziva ljudi koji žele pomoći direktno našim učenicima ciljano, baš ono bez čega ne možete, materijalno i financijski, ali bez povratne informacije što vama i vašim obiteljima konkretno treba ne možemo tu pomoć realizirati. Sigurno svakome nešto treba, ne deke, ne kruh, već ozbiljnije stvari za vas i vaše kućanstvo koje će vam roditelji nakon ove nesreće teško ponovo nabaviti. Bojleri, namještaj, televizori, kompjuteri, frižideri i slično ono bez čega ste ostali. Nije nužno da to stigne sad, već kad vama bude trebalo, kad domovi budu useljivi, kad budete imali te stvari negdje spremiti i kad ih budete mogli koristiti. Stoga pišite u Chat meni, razrednicima, ostavite kontakt brojeve da vam se javimo i dogovorimo što vam treba. Dobrih ljudi ima i žele pomoći na konkretan način, ali se moramo povezati. Izdržite, budite jaki, dogovorite se s obitelji i javite se. Ne sramite se tražiti pomoć jer vaši roditelji još dugo neće moći smoći sredstva da bi vratili život u normalu kakav je bio prije 28.12.2020. Zajedno smo jači i učinit ćemo sve što je u našoj moći da iz ove nedaće izađemo što prije.

Želim vam puno zdravlja, ljubavi, strpljenja, razumijevanja i tolerancije u vremenu koje nam dolazi. Sve vas volim i čuvajte sebe i svoje bližnje.

Ravnatelj: Milan Orlić, prof.

objavio: Administrator   datum: 2. 1. 2021.