INTERVJU S PROFESORICOM PSIHOLOGIJE I PSIHOLOGINJOM IVANOM VUIĆ

Ovoga tjedna donosimo intervju sa školskom psihologinjom, profesoricom psihologinje te ispitnom koordinatoricom državne mature Ivanom Vuić. Došao je red i na intervju s našom profesoricom psihologije, ali i stručnom suradnicom škole Ivanom Vuić. Kratke i slatke pojedinosti iz života naše Ivane omogućila nam je učenica Josipa Periša (2.a) koja ju je intervjuirala.

1. Jeste li, kada ste se krenuli baviti psihologijom, htjeli raditi s djecom ili s odraslim ljudima? Htjela sam raditi i s djecom i s odraslima. Danas mi je jako drago što radim s djecom jer su djeca puno iskrenija.

2. Što mislite, jesu li učenici danas više zainteresirani za psihologiju nego prije?
U našoj školi radim već 15 godina i uvijek je postojao velik interes učenika za psihologiju.

3.Kako učenici doživljavaju Vaš predmet?
To bih ja trebala pitati vas. Prirodno je da nemaju svi iste interese, tako da neke psihologija zanima više, neke manje. Trudim se ono što učimo u školi povezati sa svakodnevnim situacijama kako bi učenici što bolje razumjeli ono što radimo. Važno mi je da se učenici na satu psihologije osjećaju ugodno i važna mi je povratna informacija učenika kako bih mogla korigirati ako nešto nije dobro.

4. Jeste li više za online oblik škole ili uživo? Zašto?

Više sam za školu uživo. Jako je važan kontakt nastavnika i učenika i puno više možemo naučiti jedni od drugih licem u lice. Npr. na nastavi online ne mogu procijeniti kako se učenici osjećaju, jesu li dobro razumjeli ono što radimo, itd.

5. Da ne radite ovaj posao, što biste radili?
Bila bih frizerka.

6. Koliko dugo radite u našoj školi?
15 godina.

7.Omiljeni film?
Still Alice

8. Omiljeni glazbeni žanr?
Rock, pop. U svakom žanru pronađe se nešto lijepo. Jedino narodnjake nikako ne mogu slušati.

9. Volite li životinje? Ako da, koja Vam je najdraža?
Volim životinje, najviše pse. Jedino zmije ne volim.

10. Mjesto koje želite posjetiti?
Ništa određeno. Volim putovati bilo gdje, važno mi je samo da sam s meni dragim osobama.

11. Koji Vam je najdraži sport?
Nisam baš sportski tip, ali sam tijekom života zavoljela rukomet jer se svi članovi moje obitelji bave rukometom.

12. Volite li više slatko ili slano?
Slano!

13. Najdraže piće?
Kava.

14. Omiljeno jelo?
Sarma.

15. Koje je Vaše najdraže studentsko iskustvo?
Sva su mi studentska iskustva draga, iz svega sam ponešto naučila. Ipak, najdraže mi je bilo s kolegicama i kolegama sjesti na kavu prije ispita. U tim smo trenutcima puno učili jedni od drugih.

16. Imate li nekakav neostvareni san ili nekakvo željeno iskustvo koje niste isprobali?
Željela bih naučiti skijati.

17. Za cjepivo ili protiv cjepiva za COVID-19?
Ne bih ovo komentirala. Samo bih naglasila da se moramo ponašati odgovorno i čuvati sebe i druge.

18. Omiljena boja?
Zelena.

19. Jeste li više optimist ili pesimist?
Optimist.

20. Što Vas najviše oraspoloži kada Vam je teško?
Moja obitelj.

objavio: Administrator   datum: 4. 2. 2022.