Posjet prirodi

Odlazak na kratko, ali i slatko putovanje u Nacionalni park Plitvička jezera te u Rastoke bio je odlično iskustvo.

Izlet je organizirao profesor vjeronauka Željko Perković kojemu smo radi toga vrlo zahvalni jer smo se barem na jedan dan maknuli iz naše svakodnevne okoline.

Plitvička jezera najstariji su i najveći nacionalni park Republike Hrvatske. Svojom je prirodnom ljepotom ovo područje oduvijek privlačilo zaljubljenike u prirodu pa smo se tako i mi, učenici i djelatnici Srednje škole Petrinja, dana 19.03.2022. godine uputili tamo.

Na ulazu u park rečeno nam je da će vrijeme obilaska trajati 4 sata. Vjetrovito, ali lijepo i sunčano vrijeme nam je na Plitvicama omogućilo da uživamo u našoj odabranoj aktivnosti, bilo to obilaženje jezera, ispijanje kave ili pak planinarenje.

Nakon obilaska nacionalnog parka, uputili smo se u obližnje mjesto na ručak, a zatim u Rastoke. Ondje smo svi pohitali na malo okrjepljenje u rustikalni restorančić na slapovima, nakon čega smo se uputili svojim kućama.

Svi smo se jako lijepo zabavili i nadamo se skorašnjem odlasku na novu pustolovinu!

Ana Galijan i Matea Papić, 3.a

objavio: Administrator   datum: 5. 4. 2022.