ŽENE U UMJETNOSTI: SLAVA RAŠKAJ I DORA MAAR

U okviru programa "Žene u umjetnosti" nastavili smo s promocijom umjetnica koje su bile u sjeni svojih kolega umjetnika, trudeći se da opus dvije sjajne umjetnice približimo učenicima strukovnih usmjerenja (2.c i 3.c) koji nemaju predmet Likovna umjetnost. U petak su to bile gluhonijema slikarica Slava Raškaj te slikarica i fotografkinja Dora Maar. Ove su žene radile u sjeni etabliranih slikara Bele Csikos Sesije i Pabla Picassa, ali su se osobnošću i kvalitetom rada izborile za vlastiti umjetnički integritet. Sa životom i djelom spomenutih umjetnica svoje su kolegice i kolege upoznale učenice Marta Bjelopavlović (3. ) i Chiara Ramušćak (2.a) te njihova mentorica prof. Ljiljana Lekanić-Kljaić.

objavio: Administrator   datum: 2. 5. 2022.