POEZIJA NAS SPAJA 📖🎵

Svjetski dan poezije obilježava se svake godine 21. ožujka, a ove godine odlučili smo ga proslaviti u sklopu međunarodnog eTwinningova projekta "Literature and Citizenship - a life lesson" kojeg u našoj školi provodi 3. c razred s prof. Marinelom Horvat kao suosnivačicom projekta. Učenica Andrea Uhitil predstavila je hrvatsku poeziju portugalskim i talijanskim učenicima te je pročitavši pjesmu "Ne čitaš žene" Olje Savičević Ivančević povezala poeziju s mjesecom u kojem slavimo žene. Učenici su više saznali o talijanskoj i portugalskoj poeziji te su poslušali njihove pjesme o ženama.
Ovom zajedničkom aktivnošću ponovno su  utvrdili da unatoč granicama vremena i prostora književnost (poezija) nas može ujediniti. 😊

objavio: Administrator   datum: 22. 3. 2023.