INKLUZIJA UČENIKA S TEŠKOĆAMA U POLJOPRIVREDNA ZANIMANJA - PRILIKA ZA SVE! 👩‍🌾👨‍🌾💞

U sklopu aktivnosti vezanih uz promociju upisa učenika u Srednju školu Petrinja u sljedećoj školskoj godini, naši su učenici poljoprivredne struke, smjer pomoćni voćar-vinogradar-vinar, sa svojim nastavnicima Vesnom Pereković Bučar i Jakšom Jerčićem posjetili osmaše u OŠ D. Tadijanovića i OŠ 22. lipnja u Sisku. 🍇🍎

Prezentacijom svoga rada učenici koji završavaju našu školu željeli su motivirati učenike za upis u ovo zanimanje. Naša poljoprivredna struka s ponosom pruža podršku i mogućnosti upisa učenicima s teškoćama koji su zainteresirani za poljoprivredna zanimanja. Vjerujemo u inkluzivno obrazovanje i želimo osigurati da svaki učenik ima jednaku priliku za stjecanje vještina i znanja u poljoprivredi. Naša škola ima stručno osoblje koje je educirano i osposobljeno za rad s učenicima s različitim potrebama.

Pružamo individualizirane pristupe i podršku kako bismo omogućili svakom učeniku da postigne svoj puni potencijal. 🤗

Naši učenici i nastavnici predstavili su prednosti poljoprivrednog programa u našoj školi koji priprema buduće generacije za različite aspekte poljoprivredne proizvodnje u segmentu voćarstva i vinogradarstva. Školujući se prema našim kurikulumima, učenici imaju priliku stjecati praktična znanja i vještine putem praktičnog rada i posjeta OPG-ovima. Uz praktične vježbe i rad na terenu budući učenici imat će priliku primijeniti svoje znanje i stjecati dragocjeno iskustvo u radu s voćem, vinovom lozom i procesima proizvodnje vina. Naša buduća školska zgrada biti će opremljena suvremenom opremom i alatima koji će omogućiti učenje i primjenu najnovijih poljoprivrednih tehnologija.
Učenici poljoprivredne struke tijekom druženja s osmašima prenijeli su svoja iskustva i potaknuli ih na razmišljanje o upisu u našu školu. 🥰

objavio: Administrator   datum: 18. 5. 2023.