DANI MEDIJSKE PISMENOSTI - II. DIO 📺👨‍🏫

Završen je i drugi dio aktivnosti vezanih uz obilježavanje Dana medijske pismenosti. Dani medijske pismenosti projekt su Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku, koji se u suradnji s brojnim partnerima i pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija i Ministarstva znanosti i obrazovanja provodi svake godine u proljeće od 2018. godine. Naša je škola i ove školske godine sudjelovala u provedbi projekta, fokusirajući se na razvoj kritičkog razmišljanja kod učenika kad je medijska pismenost u pitanju.
Pedagoginja Sanja Glibo i knjižničarka Kristina Andlar provele su radionicu "Informacijski balončići i komore jeke - što kad balončić pukne?" s učenicima 1. a, 1. b, 1. c, 1. d, 2. c, 3. a, 3. b i 3. d razreda. Radionica je preuzeta sa skupa Proljetne škole školskih knjižničara 2024. gdje je tema bila "Pluralizam u školskoj knjižnici - bogatstvo različitosti". 👨‍🏫👩‍🏫

objavio: Administrator   datum: 13. 5. 2024.