Pojmovnici

Učenici osmih razreda na satovima informatike izradili su pojmovnike u MS PowerPointu. Pri tome su ponovili gradivo iz informatike i drugih nastavnih predmeta.

Podjelom zadatka na manje dijelove i zatim spajanjem u jedan pojmovnik pokazali su da zajedno mogu napraviti više i brže. Veće pojmovnike radila su po dva ili tri učenika, a one kraće po jedan učenik / učenica. Za izradu ovog zadatka učenici su imali na raspolaganju četiri blok-sata.

Pojmove iz likovne kulture i povijesti odabrale su predmetne učiteljice: likovna kultura – Blaženka Križan, povijest – Aleksandra Đurić, koje su učeničke radove na kraju i pregledale. Ostali pojmovnici izrađeni su pomoću udžbenika iz pojedinih predmeta, a pregledala ih je učiteljica informatike, Iva Naranđa. Kao izvor podataka korišten je i Internet.

Popis učenika, autora pojmovnika:

OŠ Vladimira Nazora, Pribislavec:
Helena Pintarić, Daša Pokupec, Lana Vibovec, Karla Mesarić, Emina Barlović, Valerija Pintarić.

II. osnovna škola Čakovec:
Iva Gradečak, Sara Došen, Emanuel Srpak, Nives Sandrin, Dorian Marciuš, Valentino Farkaš, Stephan Šalamon, Ana Zvonarek, Emil-Miroslav Mesarić, Ida Ivek, Dino Markač

Radovi:

• astronomija - Emil–Miroslav Mesarić, Dino Markač i Ida Ivek, 8.b, II. osnovna škola Čakovec
  • biologija - Daša Pokupec i Helena Pintarić, 8. razred, OŠ Vladimira Nazora, Pribislavec
  • geografija - Iva Gradečak, 8.a, II. osnovna škola Čakovec
  • Internet - Dorian Marciuš, Valentino Farkaš i Stephan Šalamon, 8.b, II. osnovna škola Čakovec
  • likovna kultura - Karla Mesarić i Lana Vibovec, 8.b, OŠ Vladimira Nazora, Pribislavec
  • povijest - Valerija Pintarić i Emina Barlović, 8.a, OŠ Vladimira Nazora, Pribislavec
  • programiranje - Logo - Sara Došen, Emanuel Srpak i Nives Sandrin, 8.b, II. osnovna škola Čakovec
  • tehnička kultura - Ana Zvonarek, 8.a, II. osnovna škola Čakovec

Izvor: http://www.skole.hr/vijesti/ucenicki-radovi?news_id=3299

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 22. 3. 2010.