DAJ I TI ZA HAITI

U petak 12. ožujka u učionici 17 Srednje škole Petrinja održana je završnica humanitarne akcije pod nazivom „Daj i ti za Haiti“. Prikupljena sredstva od ove akcije, kao i novac skupljen prodajom školskog časopisa „Kvake“ i t-shirt majica, odlaze preko računa Crvenog križa na Haiti kao pomoć stradalima u potresu i onima kojima je pomoć u ovim trenutcima najpotrebnija.

Program je počeo u 18 i 30, pod vodstvom maturantice Ane Klarić. Nastupili su školski zbor profesorice Dore Gazibare i bend „Šesto čulo“. Bend je ovom prilikom predstavio i novog bubnjara. Kao i uvijek Hrvoje Klarić svojim je neodoljivim glasom digao publiku na noge, a profesorice Ljiljana Lekanić-Kljajić i Mirjana Vučenović-Bendeković, koje su ujedno i organizatorice ovog projekta, čak su se i pridružile bendu svirajući na kartonskim instrumentima izrađenim povodom dana glazbe.

Uključile su se i knjižničarka Danijela Mesar i pedagoginja Vesna Boltužić.

Sara Đurkas, Martina Dumbović, Adriana Telar i Gabrijela Pejkić recitirale su pjesme poznatijih i malo manje poznatih autora i američkih bitnika.

Učenice 1.b razreda Andrea Brkljačić i Nikolina Medaković održale su prezentaciju o Davidu Salingeru i njegovom najpoznatijem djelu „Lovac u žitu“. Iz predavanje mogli ste saznati nešto više o tom popularnom djelu među mladima, koje je u svijetu izazvao mnoge kontroverze. Također je nastupila i ženska plesna grupa, koja je dobila samo pozitivne kritike. Cure su plesale su na pjesme Carmina Burana, Wild Wances i Exodus Maxima Mrvice. Koreografiju su cure same osmislile uz pomoć knjižničarke Danijele Mesar.  Jedno od najvećeg iznenađenja večeri bio je posjet Jerka Marića, poznatog pjevača rock grupe Adastra, koji je otpjevao nekoliko stihova zajedno s Hrvojem Klarićem. Nakon programa slijedila je zabava i ples, a bendu je u pomoć priskočio i DJ Šako. Publiku i izvođače cateringom je počastila Udruga Panj.

Vanja Uzelac, 1.b

objavio: Vanja Uzelac   datum: 23. 3. 2010.