U gostima kod Sofije Džakule

U Sjeverovcu, selu na Banovini, koje nije baš lako naći, čak i uz pomoć karte, dogodio se 22. svibnja filmski festival. Glavna domaćica učenicima i učiteljima iz šest škola Banovine i Zagreba bila je naša učenica Sofija Džakula.

Njena obitelj, OPG Džakula i OŠ Katarina Zrinska Mečenčani bili su organizatori ovog događaja. Sofija je bila odlična domaćica i sve nas je pogostila banovinskim delicijama. Pitanje je koliko je imala vremena odgledati prikazane filmove zbog puno posla oko hrane i pića, ali u jednom od prikazanih filmova Sofija je bila jedan od glavnih likova. Sofija i njena braća Damjan i Miloš jedina su djeca u tom selu i pomažu svojim roditeljima oko velike farme na kojoj žive.

Prepuna dvorana društvenog doma pogledala je sljedeće filmove: „Zabranjeno carstvo“ i „Kotlovnica“, OŠ Rudeš (mentorice Mirjana Jukić i Katica Šarić), „Zvijezda razreda“ – premijera, OŠ Katarina Zrinska Mečenčani (mentorica Jasna Kapelec), „U selu na prelu“, OŠ Dvor (mentorice Vesna Majdandžić i Klara Pereković), „Koja konjina“ i „Medeni put“– zajednički rad učenika iz Zagreba, Dvora, Mečenčana i OŠ Davorina Trstenjaka, Hrvatska Kostajnica te „Medeni put“, te zajednički film učitelja-mentora.

objavio: Goran Marjanović   datum: 24. 5. 2010.