Muziku Fest u organizaciji udruge mladih Panj

Udruga mladih Panj iz Petrinje organizira dvotjedni Muziku Fest – manifestaciju koja počinje 1.6. u 19h u podrumu gradske galerije Krsto Hegedušić otvorenjem izložbe koncertnih fotografija portala Muzika.hr “Vidi muziku”, popraćenu akustičnim nastupom mladog kantautora Luke Belanija.

U iduća dva tjedna na meniju je širok spektar aktivnosti – dan hip-hop kulture, 2.6. od 16h u petrinjskom parku, iz kojeg izdvajamo nastup petrinjskih (Cage Crew) i sisačkih (Street Shadow Crew) breakdancera, prezentaciju crtanja grafita (Atek) i radionicu beatboxa koju će od 17.30h u galeriji voditi Marijan Gačić, poznat po nastupu u Supertalentu. Dani nakon toga bit će i dalje u znaku radionica i prezentacija instrumenata u podrumu Galerije. U četvrtak, 3. lipnja, od 16h, Iva Zelenko vodit će radionicu didgeridooa, a Matej Devčić će sve zainteresirane poučavati sviranju gitare od 7.-10. lipnja, također od 16h. Iste dane, ali od 17.30h, predstavnici Gradske limene glazbe Petrinja predstavljat će, redom, udaraljkaške, drvene i limene puhačke instrumente. Sve su radionice otvorene za sve građane, uz prijavu mailom na udruga.panj@gmail.com Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript ili SMS-om na 0989000788.

Nedjelje (6. i 13. 6.) u znaku su druženja uz tematske slušaonice i projekcije filmova u Galeriji od 16h, a u petak, 11.6., od 19h, ondje će i recesijski unplugged koncert održati sisački IKS DE.

U subotu, 12.6., u dvorištu srednje škole Petrinja upoznajte brazilsku plesno-borilačku vještinu capoeira u izvedbi zagrebačke skupine Filhos de Bimba, ali i tradicionalni grah na brazilski način. Uz capoeiru, od 16h će svoje vještine u parkouru pokazati domaći dečki Run2Flip, a sve završava još jednim unplugged koncertom – Fine mrtve djevojke.

U ponedjeljak, 14.6., ponovno u Galeriji i ponovno od 16h, možete naučiti i osnove DJ-inga pod paskom Alena Vojvodića, a Festival završava 15.6. u istim prostorima prezentacijom hrvatskih tradicijskih instrumenata kroz koje će vas provesti Stjepan Večković iz Centra za tradicijska glazbala Hrvatske.

Udruga mladih Panj poziva sve građane, osobito mlade, da prisustvuju programu, a zahvaljuje i svima bez kojih ovaj projekt ne bi bio moguć – Gradu Petrinji, POU Hrvatskom domu, srednjoj školi Petrinja, tiskari Novi val, udruzi IKS, Gradskoj limenoj glazbi Petrinja i medijskim pokroviteljima Petrinjskom radiju i portalu Muzika.hr.

panj-letakKONkon

Izvor: http://petrinja.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1213:muziku-fest-u-organizaciji-udruge-mladih-panj&catid=43:mladi&Itemid=184

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 30. 5. 2010.