Međunarodni dan zaštite životinja

PETRINJA - Povodom današnjeg 4. listopada, Međunarodnog dana zaštite životinja u Srednjoj školi Petrinja u tijeku je izložba malih životinja. Organizatori izložbe su učenici smjera veterinarski tehničar, koji prezentiraju tridesetak raznih životinja.

Donata Bučar, profesorica strukovnih predmeta, rekla nam je kako su neke od životinja one koje imaju u školi, neke su donijeli profesori, nešto su dobili od Bože Tišinića, a svoje su ljubimce donijeli i sami učenici. „Srednja škola Petrinja već tradicionalno, svake godine 4. listopada organizira izložbu malih životinja, kako bi građani, učenici i djeca vidjeli koji je značaj životinja u životu svih nas“, rekla je prof. Bučar.

U dvorištu škole mogu se vidjeti ukrasne kokoši, kunići, pustinjske vjeverice, sirijski hrčak, kućni ljubimci, psi, mačke i male kornjače. Ipak najviše dječje pozornosti je izazvala iguana, kućni ljubimac Tene Bolšec – Krajnik.

„Ime joj je Bara, stara je 6 godina, vrlo je pitoma, voli se maziti i živi u kući“, rekla je Tena dodavši kako je baš željela iguanu i da ju je kupila u Zagrebu. Saznajemo kako jede biljke, voće i povrće i da je uglavnom biljojed.

Izložbu malih životinja već su posjetili mališani dječjeg vrtića „Petrinjčica“ i učenici Osnovne škole Dragutina Tadijanovića, a u dvorištu Srednje škole trajat će do 17 sati.

Prvi puta Međunarodni dan zaštite životinja je obilježen 1931. godine tijekom konvencije ekologa u Firenci kako bi se upozorilo na ugrožene životinje, a prerastao je u događaj posvećen svim životinjama, jer svaki dan izumre od 50 do 150 vrsta životinja.

Autor: Marela Morić

Izvor: http://www.petrinjskiradio.hr/content/view/10370/106/

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 5. 10. 2010.