MetroCarnet

Usluga MetroCARNet pruža se isključivo korisnicima, pojedincima koji posjeduju elektronički identitet u sustavu AAI@EduHr (a to imaju svi profesori i učenici naše škole) na temelju kojeg se obavlja proces autentikacije i autorizacije korisnika za uporabu usluge.

Pravo korištenja usluge dobivaju korisnici CARNeta iz sustava visoke naobrazbe i to isključivo iz skupa djelatnika, studenata, vanjskih suradnika i gostiju koji sudjeluju u obavljanju poslova vezanih uz temeljne djelatnosti ustanove, a ne i u njenim eventualnim komercijalnim poslovima. Pravo korištenja imaju također i svi profesori, učenici i zaposlenici osnovnih, srednjih škola i đačkih domova.

Preduvjet za korištenje usluge MetroCARNet je dostupnost usluge u području pokrivenom Metronet mrežom.

Provjeru dostupnosti možete provjeriti na adresi: http://www.metronet.hr/?comp=pristupnicaPrivate. Da bi se korisnik mogao spojiti na internet, treba imati aktivan elektronički identitet u AAI@EduHr sustavu, odnosno korisničko ime i lozinku u sklopu AAI@EduHr sustava. Podatke dodjeljuje ustanova kojoj korisnik pripada (ukoliko još niste preuzeli vaše podatke, javite se Dragani Jurčević-Vukšić).

Više o usluzi MetroCarnet!

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 26. 2. 2008.