Prof. dr. Dan Daatland posjetio je našu školu

Srednju školu posjetio je prof. dr. Dan Daatland, glavni koordinator dva međunarodna Comenius 3 projekta.

„Jako sam zadovoljan poslom koji se radi u ovoj školi, a projekt Comenius pomaže profesorima kvalitetnije odraditi nastavu u razredima s raznim manjinama. Sve u svemu, profesori ove škole pokazali su kako svoj posao dobro rade“.

Naglasio je kako je Comenius akcijski program Europske komisije koji potiče škole na međunarodnu suradnju. Također, saznali smo kako ovaj međunarodni projekt promiče izgradnju profesionalnih vještina i znanja o kulturama i jezicima europskih naroda, te potiče korištenje novih informacijskih i komunikacijskih tehnologija u obrazovanju.

Ravnatelj Srednje škole Ante Balen kazao je što za njih znači sudjelovanje u ovom projektu. „Na neki način ovaj projekt nam je omogućio da se za našu školu čuje i izvan granica našeg grada i županije, a vjerujem kako će nam omogućiti i daljnju suradnju unutar Europske unije“.

objavio: Anita Morina   datum: 8. 12. 2010.