Infokup 2011.

Infokup je novi naziv za hrvatsko natjecanje iz informatike koje ove godine slavi 20. godišnjicu svog postojanja. Izgled se mijenja, ali cilj ostaje isti - okupiti mlade i talentirane učenike i ubrzati njihov razvoj kroz sudjelovanje u takvim aktivnostima koje mogu biti poticaj njihovim sposobnostima.

Tri su kategorije koje testiraju različite informatičke vještine.

• Kategorija Algoritmi provjerava sposobnost rješavanja složenih problema gdje je cilj napisati savršen programski kôd koji će se izvršavati što brže.
  • Kategorija Razvoj softvera stavlja natjecatelje u uloge pravih arhitekata računalnih sustava, jer moraju napraviti što bolje i što veće programe kako bi dokazali da su najbolji.
  • Za one koji ne vole složene probleme ili velike programske sustave, predviđena je kategorija Osnove informatike, jer kroz nju se provjerava teoretsko znanje koje je uvijek od koristi.

Infokup natjecanje se sastoji od 3 razine: školske, županijske i državne razine.

Školsko natjecanje održat će se 9. veljače, županijsko 14. ožujka te državno od 17. do 20. travnja 2011. godine.

Svaka razina veći je izazov od prethodne, a broj učenika koji idu dalje biva sve manji.

Jedna od velikih promjena je sustav prijavljivanja za natjecanje, koje se od ove godine vrši preko interneta. To znači da se od sada natjecatelji, mentori i članovi državnog, županijskih i školskih povjerenstava prijavljuju preko Infokup portala, čime se značajno olakšava rad povjerenstvima te se unosi modernizacija u natjecanja.

Za mogućnost prijave kao natjecatelja ili mentora za ovogodišnje Infokup natjecanje potrebno se prvo registrirati na Infokup portal. Nakon uspješne registracije i prijave na portal slijedi prijava za natjecanje. Detaljnije informacije o načinu prijave moguće je vidjeti na portalu Infokupa.

Najnovije novosti i sve informacije o Infokup natjecanjima, također će biti dostupne na portalu www.infokup.hr

Izvor: http://www.skole.hr/vijesti/skolstvo?news_id=4900

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 24. 1. 2011.