Religija za mlade
Kako bi zainteresirali nove generacije za drevnu religiju, budistički svećenici u Japanu promijenili su pristup. Svete tekstove sada pjevaju ili repaju, a s vjernicima razgovaraju uza zanimljive koktele. I dok u SAD-u na jednog novog vjernika čak njih troje postanu ateisti, u Japanu se budistički svećenici na raznorazne načine pokušavaju približiti ljudima. Tako je budistički svećenik Kanšo Tagaj u jednom od tokijskih hramova, svjestan novih društvenih trendova, osobito među mladima koji se sve više udaljavaju od tradicionalnih vrijednosti te okreću leđa religiji, odlučio promijeniti stil propovijedanja.
U 47. godini naučio je repati jer smatra da bi ovim modernim stilom izražavanja mogao zainteresirati mlade za ovu drevnu religiju. Tagaj je ubrzo postao jako vješt u tome, čak je skinuo kretnje i plesne pokrete te vješto kombinira japanske i engleske izraze.
Stvar mu olakšava i to što sutre (religijski tekstovi) imaju sličan, melodičan ritam. No, on nije jednini svećenik koji je promijenio stil i pristup vjernicima. Tako u jednom od tokijskih hramova svećenici propovijedaju uz zvukove sambe, a u drugom poslužuju pića simboličnih imena, te slušaju i savjetuju mušterije-vjernike.