Tjedan glagoljice u našoj školi

Od 14. do 17. ožujka 2011. održao se Tjedan glagoljice u našoj školi.

Već u subotu, prije samog službenog početka Tjedna glagoljice, započela je kreativna radionica izrade velikih glagoljičkih slova od stiropora, kartona, i ostalih popratnih materijala koja su zatim izložena na hodnicima škole.

Ponedjeljak je bio dan razgledavanja i prolaska kroz glavno slovo postavljeno ispred knjižnice.

U utorak održano je predavanje pod vodstvom Sofije Džakule i Nikoline Medaković. Predavanje su upotpunili učenici govoreći srednjovjekovne glagoljičke recitale i školski zbor pjevajući glagoljašku pjesmu "Poslušajte braćo mila".

U srijedu su polaznici glagoljičkog tečaja zaigrali društvenu igru Riječ na riječ.

Završnog dana, u četvrtak održan je kviz u kojem su izabrani učenici pokazali svoje znanje o glagoljici.

Tekst napisala: Vanja Uzelac, 2.b

objavio: Kristina Andlar   datum: 19. 3. 2011.