Radionica batik slikanja

Za vrijeme našeg zimskog odmora u školi se održala zanimljiva radionica batik slikanja!

Povod toj radionici je ujedno i način da se ne zaboravi Kenija uslijed iščekivanja mogućih snijegova, ugrijanih kreveta, hrpe kolača, zaboravljenih obaveza...

Tako se nekolicina učenika ( Andrej, Kristijan, Adriana, Vanja, Martina ) odazvala na poziv prof. Lekanić-Kljaić i prof. Novaković, i 9.1.2012. iskušali i naučili ovu fenomenalnu tehniku oslikavanja.

Batik je tehnika slikanja na platnu, koja se radi sa toplim voskom i boji se nekoliko puta, da bi se dobila definitivna slika.

Smatra se da je tehnika došla iz Indonezije, ali je ostatku svijeta poznata ipak preko Afrike.

Slike će se moći pogledati naknadno pošto još uvijek prolaze završnu fazu ( tj. peglanje! ).

objavio: Kristina Andlar   datum: 16. 1. 2012.