"Dobra djela su karike koje tvore lanac ljubavi"

Udruga za pomoć siromašnima u domovini i svijetu "KOLAJNA LJUBAVI" osnovana je s ciljem pomaganja najugroženijim kategorijama stanovništva kako u Hrvatskoj, tako i u svijetu.  Voditeljica je Ivana Parlov.

Godina dana volonterskog misijskog iskustva među najsiromašnijima u afričkoj državi Tanzaniji potaknula je ovu članicu da zamoli svoje prijatelje, sumještane, pa i poznanike da pomognu ublažiti tužnu svakodnevicu onih najpogođenijih i najmanjih. Stoga su pokrenuli akciju izgradnje sirotišta, odnosno prihvatilišta u Songei, najsiromašnijem gradu Tanzanije s ogromnim postotkom siročadi i djece "s ulice", koja su u ovakve neprilike dospjela zbog kobnih smrti svojih roditelja.

Projekt "KUMSTVO" odnosi se na pomoć djeci iz mnogobrojnih i siromašnih obitelji, a prvenstveno siročadi. Ovu djecu šalje se u školu plaćajući im školarinu.

Školska godina u Tanzaniji počinje u siječnju, a završava u prosincu. Tijekom školovanja obitelj dobiva podatke o djetetu i njegovom napretku te ukoliko želi, postoji mogućnost osvarivanja prisnijeg kontakta pismom, ili, u rijeđim slučajevima, putem e-maila.
Naša škola "kuma" je djevojci koja se zove Ngako i koja živi u malom selu na sjeveru Tanzanije. Pogledajte u prilogu ove vijesti!

Priloženi dokumenti:
Kumstvo-1469.pdf (317.18 KB)

objavio: Kristina Andlar   datum: 15. 3. 2012.