Italija

Putovanje nam se polako zaokružuje i završava.

Vratili smo se u Europu neki dan i odlučili popiti jedan dobar macchiato i maznuti bolonjez!

U Italiji smo do 20.5.

Vulkani i arheološki ostaci, plodne doline i kolijevka renesanse, ulični život i barokne fontane, odlične autoceste i osebujna vina, gastronomija i opera, industrija automobila i najbogatiji svjetski muzeji. Sve je ovo Italija, i još puno više.

Popeti se na Etnu, ploviti do Plave pećine na Capriju, kušati breske na Campo dei Fiori u Rimu, dotaknuti Davida u Firenci, popiti esspreso u Veneciji znači saznati zašto je zovu Bell' Italia.

A mi ćemo sve to vizualizirati, vizualno i auditivno dočarati, kreativno izraziti, inspirativno djelovati.

I osjetiti ljeto.

PROGRAM:

PONEDJELJAK,7.5., 18.25h, uč.21

Predavanje: HUGO PRATT, Corto Malteze

UTORAK, 15.5., 12.25h, uč.17

Glazbena produkcija učenika 1.a i 1.b razreda inspirirana Italijom.

ČETVRTAK, 10.5. , 13.10, knjižnica

Predavanje o talijanskoj književnosti 20.st.

SRIJEDA, 16.5., 12.25h, knjižnica

Slušaonica filmske glazbe talijanskih skladatelja Ennia Morriconea, Angela Badalamentija ( iako je rođeni Amerikanac, porijeklo mu je talijansko) te Nine Rota.

Da ljubav ( i za glazbu , također) ulazi kroz želudac potvrdit će naši pizza majstori iz 3.d koji će nam za ovu priliku pripremiti Pizzu Scuolianu!

ČETVRTAK, 17.5. 9.40h , uč.21

O neobičnostima  talijanske arhitekture i dizajna pričat će nam Vinka Ivičić, 2.b

ČETVRTAK, 17.5. ,15.00h, uč. 17

Filmska projekcija poluautobiografskog filma jednog od najutjecajnijih redatelja 20.st. Federica Fellinija -  "Amarcord".

Priloženi dokumenti:
ITALIJA.ppt (9.24 MB)

objavio: Kristina Andlar   datum: 2. 5. 2012.