Forum na temu "Volontiranje"

U Srednjoj školi Petrinja održan je forum na temu "Volontiranje", a vodile su ga volonterke Gianna Genz i Anita Ignáth koje u Petrinji borave u sklopu Europske volonterske službe (EVS), te Nives Vujasić, studentica koja je proteklih godina volontirala na brojnim događanjima.

Forum se uglavnom provodio na engleskom jeziku, ali čini se da to učenicima nije smetalo. Dobili su zadatak da napišu što je volonterski rad? Kako ga učenici doživljavaju?, a volonterke su podijelile papiriće na kojima su učenici napisali kako oni tumače volonterski rad.

Zadatak nije bo težak i pokazalo se da učenici dobro znaju što je volonterski rad. Napisali su: Volontiranje je pomaganje onima kojima je pomoć potrebna. Dobrovoljan rad za zajednicu. Pomoć udrugama koje skrbe o nemoćnim osobama. Dobrovoljan rad, bez naknade (i nagrade). Rad za džabe...

Anita Ignáth pitala je učenike jesu li zadovoljni životom u Petrinji? Nude li im se brojne mogućnosti koje mogu popraviti kvalitetu njihovog života? Što volite u Petrinji? Što ne volite? Učenici su aktivno sudjelovali u raspravi.

Slaven Kadečka je predstavio aktivnosti Udruge mladih K.R.I.D. te je pozvao srednjškolce da im se pridruže.

Tamara Jovičić je govorila o Volonterskom centru Petrinja koji djeluje u sklopu Udruge IKS, te o programima i međunarodnim kampovima u kojima sudjeluje sve veći broj lokalnih volontera.

U IKS-u vjeruju kako je ovaj forum podigao svijest sudionika o društvenoj vrijednosti i potrebi volonterskog rada i probudio želju da pomognu drugome.

Izvor: http://www.portal53.hr/vijesti/petrinja/81-petrinja/5693-forum-qvolontiranjeq-u-srednjoj-skoli-petrinja.html

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 30. 9. 2012.