SREDNJA ŠKOLA PETRINJA NOSITELJ PROJEKTA SUVREMENOG OBRAZOVNOG PROCESA STRUKOVNIH SMJEROVA

U Teslinom kabinetu Tehničkog muzeja u Zagrebu 21.rujna 2012. održana je svečanost dodjele bespovratnih sredstava ,u ukupnom iznosu od 40 milijuna kuna, najuspješnijim prijaviteljima natječaja „Modernizacija školskih kurikuluma u strukovnim školama u skladu s promjenjivim potrebama tržišta rada/gospodarstva“, među kojima je i Srednja škola Petrinja. Ugovore su uručili povjerenik za zapošljavanje, socijalna pitanja i ukjučenost Europske komisije Laszlo Andor; ministar rada i mirovinskog sustava Prof.dr.sc. Mirando Mrsić, dr.med.; ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih Ivan Šutalo; ravnateljica Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Ankica Paun Jarallahi i  zamjenica ministra znanosti, obrazovanja i sporta Marija Lugarić.

Odobreni projekt Srednje škole Petrinja nosi naziv AGRI+ (Integration of school with agricultural development). Njegova vrijednost je 123.478,94 eura. Bespovratna sredstva iz IV.Komponente IPA-e iznose 102.364,04 eura, a razlika iznosa je sufinancirana radom zaposlenika škole, koji su ujedno i članovi projektnog tima. Partneri na provedbi projekta kojeg je nositelj Srednja škola Petrinja su: Tehnička škola Sisak, Sisačko-moslavačka županija, grad Petrinja i Centar za šljivu i kesten.

Osnovna tema projekta je vezana uz analizu tla i kako ga  prihranjivati u ciklusu proizvodnje. U okviru projekta opremiti će se i staviti u funkciju pedološki laboratorij. Pored toga planirana je edukacija ,putem predavanja i vježbi, za učenike i profesore Srednje Škole Petrinja, Tehničke škole Sisak i za članove poljoprivrednih udruga. Biti će organizirana i studijska putovanja i izmjena iskustva. Izdati će se brošura i sve aktivnosti će biti medijski popraćene. Svaki od partnera pridonijeti će svojim radom da projekt postigne planirani učinak.

Priloženi dokumenti:
AGRI+.docx (35.13 KB)

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 10. 10. 2012.