Poslijepodne s gostima iz Križevaca

U utorak su nas posjetili dragi prijatelji iz Srednje škole Ivan Seljanac iz Križevaca, ravnatelj Brunoslav Sabolek,prof, pedagoginja Ljiljana Rodzinec ,prof., grupa roditelja, učenika i profesora. U šetnju našim gradom povela ih je Dragana Jurčević Vukšić, prof. uz priču o povijesti Petrinje. Učeničku  zadrugu  Bratovština predstavile su učenice Martina Dominković, Monika Čolić, Anamarija Gršić i Jozefina Brkić, te profesori Ivo Jelečević i Drago Franić. Naši gosti oduševili su publiku, učenike, roditelje i nastavnike izvedbom predstave " Djed i baka se rastaju" ( tekst Mire Gavrana).Posebnost ove predstave je u tome da su glumci roditelji i učenici. Progovorili su o važnosti obitelji, o vremenu koje posvećujemo onima koji su nam najmiliji. Osim lijepih sjećanja na druženje s našim gostima, ostala je i uspomena koju su nam poklonili, knjiga o Križevcima i bilikum, čaša koju nude u znak dobrodošlice.Daruje se da bi se učvrstilo staro ili započelo novo prijateljstvo. Sudeći prema razgovoru na rastanku, suradnja se nastavlja...

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 26. 10. 2012.