Dan škole

PETRINJA – Učenici i djelatnici Srednje škole Petrinja danas su prigodnim programom obilježili Dan svoje ustanove. Ravnatelj Ante Balen podsjetio je prisutne kako je Dan škole vezan uz osnivanje Male realke, ali i kako Petrinja ima dugu tradiciju školstva.„Osim toga ove godine obilježit ćemo i 120 godina od početka rada vinogradsko – voćarske škole i to je program koji planiramo za jesen, no tradicija će se i dalje njegovati."

Balen je izrazio zadovoljstvo sa svim što se u ovoj školi događalo tijekom prošle godine, a istaknuo je brojne Projekte koji se provode u ovoj školi, koja je zaista zahvaljujući svojim profesorima i učenicima već davno izašla iz okvira da se zove samo škola. Izrazio je ponos na velike uspjehe učenika i njihovih mentora, koji su ostvarili zapažene rezultate na državnim natjecanjima, a kojima je dodijelio i Priznanja škole. Posebno priznanje dobila je učenica 4. razreda Sofija Džakula za izniman doprinos u radu škole i angažman u izvannastavnim aktivnostima i predstavljanju škole.

Čestitku uz Dan škole uputio je gradonačelnik Petrinje Željko Nenadić koji je izjavio kako je Srednja škola Petrinja – škola izvrsnosti, što dokazuju svi dosadašnji rezultati s raznih natjecanja i projekata koje provode, ali i to što se petrinjski učenici bez problema upisuju na željene fakultete. „To je znak da se u ovoj školi radi odlično. Nije samo važno znati, važna je i slika koju ostavljamo kad odemo negdje dalje, a tu imamo vrlo pozitivan odjek bez obzira u kojem gradu studirali."

Na svečanosti su kao i uvijek bili i umirovljeni profesori, ove škole, a Vlasta Mesić, viša stručna suradnica u Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu i sport Sisačko moslavačke županije obratila se učenicima i profesorima rekavši kako im čestita na svim dobrim rezultatima, ocjenama i projektima.

Program koji su izveli učenici Srednje škole bio je i više nego zanimljiv i zabavan, a pokazali su se u svim segmentima svog izvannastavnog djelovanja. Na kraju su nastupili i bivši učenici škole Marija Lovreković i Karlo Ivančić, koji su, uz ostale bili najbolji dokaz uspješnosti učenika koji su završili petrinjsku Srednju školu.

Piše: Marela Morić

Izvor: http://www.portal53.hr/vijesti/petrinja/81-petrinja/7838-skola-izvrsnosti.html

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 6. 2. 2013.