Novi školski projekt "O tempora, o mores"

Novi školski projekt pod nazivom "O tempora, o mores!- Priče iz dvorišta..." osmišljen je u namjeri upoznavanja učenika s kulturnim fenomenima, običajima i ritualima kroz vrijeme i prostor, te s ciljem razvijanja i usvajanja humanih (društvenih) vrednota.

Ovaj istraživački projekt bavit će se proučavanjem kulturnih i društvenih običaja u svijetu, te njihovim manifestacijama.

Neki od kulturnih fenomena, rituala i običaja koja će se obrađivati putujući kroz razne predjele svijeta su:

- darivanje, rođendani, vjenčanja, inicijacije, pogrebi, religijski običaji, rađanje, magija, seksualni život, porijeklo, tajna društva....

Projekt su osmislile profesorice Mirjana Vučenović-Bendeković i Kristina Andlar Pešut.

Mjesto okupljanja, istraživanja, realiziranja je knjižnica.

U galeriji pogledajte prve plakate.

objavio: Kristina Andlar   datum: 9. 10. 2013.