Humanitarna akcija "Složne ruke"

U nastavku pročitajte tekst učenice Stelle Krotin.

Razred 3. e Srednje škole Petrinja nedavno se uključio u humanitarnu akciju „Složne ruke“ putem Facebooka i odlučio učiniti dobro djelo. „Složne ruke“ su neslužbena humanitarna organizacija osnovana s ciljem pomaganja potrebitima.  Njeni su osnivači svjesni kako je prevelik broj ljudi dotaknuo dno, a premalo je onih kojima je dovoljno stalo da pruže pomoć. Funkcioniraju kao otvorena Facebook grupa koja sve poziva na sudjelovanje, a djeluje se konkretno i u kratkom vremenskom roku, pružajući pomoć ugroženim obiteljima, bez obzira na to u kojem dijelu Hrvatske žive. Broj članova grupe povećava se iz dana u dan, baš kao i njihovo djelovanje. Organizatori ističu kako nisu važne količine donacija, već dobra volja i želja da se pomogne, a svaka je sitnica dobro došla. Tako su dosada pomagali u dječjim domovima, pružali zdravstvenu njegu, pravnu pomoć, donirali hranu, namještaj, građevni materijal i osiguravali prijevoz. Obzirom da je sama Petrinja grad  u kojem brojne obitelji teško žive, naši su učenici samoinicijativno odlučili jednoj petrinjskoj obitelji pružiti pomoć koja je bila itekako potrebna. Svaki je od učenika skupio nešto hrane i odjevnih predmeta, te su 29. 11. 2013. svoj prilog uručili imovinski ugroženoj obitelji. Nadamo se da će se i drugi ugledati na naš socijalno i humanitarno osviješten 3. e i u ovim teškim vremenima pružiti pomoć onima kojima je zaista i potrebna.

objavio: Kristina Andlar   datum: 9. 12. 2013.