Dan planeta Zemlje, 22.4.

Učenici 2. b razreda Dorijan, Natalija, Anamarija, Elena, Ana, Jozo, Matej i Lucija obilježili su u petak, 22.4. Dan planeta Zemlje u petrinjskom parku.

Ideje se javila na nastavi ekologije kada smo raspravljali o zbrinjavanju komunalnog otpada i načinima njegovog razvrstavanja i recikliranja. Odlučili smo porazgovarati sa našim sugrađanima i pitati ih da li razvrstavaju otpad u kante koje su nedavno dobili. U šetnji parkom zaustavljali smo građane i pitali ih da li znaju koji je danas dan. Velik dio ih je znao, osobito oni koji i sami imaju djecu školarce. Pritom smo dijelili letke iz kojih se moglo saznati kako staviti svoju kantu na dijetu i smanjiti količinu otpada koja se stvara u kućanstvu, zašto je potrebno reciklirati i razvrstavati otpad te koliko se prosječno otpada stvori u jednom kućanstvu. Anonimno smo anketirali 151 gradana i od tog broja 95 je reklo da razvrstava otpad u kante koje su dobili, a 56 ne.

( tekst: Višnja Kovač Vezmarović,prof. )

objavio: Kristina Andlar   datum: 25. 4. 2016.