Posjet FLORAARt-u

Učenici 1e i 1f razreda uz pratnju profesorica Vidušić i Polanšćak posjetili su zagrebačko jezero Bundek koje je i ovog proljeća bilo najljepša gradska cvjetna oaza u kojoj su uživali mnogobrojni posjetitelji. Po 51. put se organizirala Međunarodna vrtna izložba Floraart, najveći atraktivni hortikulturalni događaj u ovom dijelu Europe. U sklopu izložbe održane su brojne promocije i različita tematska predavanja namijenjena posjetiteljima, prigodna prodaja cvijeća i sadnica, te natjecanja izlagača – Hrvatski kup florista i međunarodno natjecanje učenika srednjih škola. Na natjecanju je  sudjelovala i naša učenica završnog razreda programa Cvjećar Ivana Brkić pod stručnim vodstvom profesora mentora Drage Franića.

Međunarodno natjecanje učenika srednjih škola organizira se u suradnji s Poljoprivrednom školom Zagreb. Natjecateljska disciplina tradicionalno je Tema iznenađenja. Svaka škola prijavljuje na natjecanje po jednog učenika i mentora. Natjecatelj nosi sa sobom svoj cvjećarsko-aranžerski alat, dok materijal potreban za izradu teme osigurava organizator. Učenik samostalno izrađuje zadanu temu bez pomoći mentora. Stručno ocjenjivačko povjerenstvo od tri člana ocjenjuje tehniku izrade, sklad boja i oblika, vještinu izrade i opći dojam.

objavio: Vesna Pereković Bučar   datum: 13. 6. 2016.