Berba grožđa

Učenici 2. i 3. razreda smjera voćar-vinogradar-vinar u četvrtak, 18.rujna, u sklopu svoje prakse sudjelovali su u berbi grožđa.

U Hrastovici, odnosno vinogradu Zvonka Beloševića, uz stručni nadzor profesorice Vesne Pereković-Bučar učenici su sve naučeno u teoriji potvrdili u praksi. Predsjednik Udruge vinogradara i voćara petrinjskog vinogorja, Zvonko Belošević, bio je zadovoljan berbom u vinogradu i istaknuo da je to dobar nastavak suradnje Udruge i naše škole.

U vinogradu se nalazi oko 2000 panjeva, a iako je lipanjska tuča načinila veliku štetu pa će količina biti manja, kvaliteta vina će biti odlična.

Učenici 3. razreda već su bili u berbi i počeli su raditi školsko vino, no ovom su berbom stekli još više iskustva u praktičnom radu.

Izvor: Petrinjski radio

objavio: Nives Vujasić   datum: 29. 9. 2008.