Dan ružičastih majica

Obilježili smo Dan ružičastih majica u našoj školi, i tako poslali poruku da ne toleriramo vršnjačko nasilje.

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

CEPN, nositelj cjelokupnog programa i začetnik ideje u Hrvatskoj, je promocijom Dana ružičastih majica postigao prepoznavanje obljetnice diljem naše zemlje.

Učenici 4.d razreda i njihova razrednica Ljubica Škorić-Drndelić su obilježili  i podržali ovaj Ružičasti dan.

Izvor: centar za edukaciju i prevenciju nasilja

objavio: Šeherzada Talić   datum: 22. 2. 2017.

Aktualno: upisi