Kako Kvaka dođe do vas

Članovi novinarske grupe posjetili su u srijedu, 1. listopada, tiskaru Gulan u Sisku. S dijelovima proizvodnog procesa upoznali su se prijepodnevnim razgledavanjem.

Dobili smo priliku vidjeti gdje i kako je tiskano ono što smo pripremali prošle školske godine, ali i gdje se tiskaju ostali časopisi (Petrinjski list, Zvrk...) i slični materijali (letci, plakati, knjige). Zanimalo nas je kakav je proizvodni postupak, odnosno tiskanje časopisa, iako kao novinari uglavnom koristimo računalo za pisanje članaka i fotoaparat za fotografiranje.

Saznali smo kako poboljšati grafički izgled školskog lista, što nam je vrlo bitno, a da ne odajemo ono što ćemo promijeniti, treba samo reći da će sljedeći broj biti zasigurno rezultat našeg napretka.

Nadamo se da ćete i vi to prepoznati, jer je vaša podrška ono što nas potiče na još bolji nastavak rada i pripremanja nove Kvake.

objavio: Nives Vujasić   datum: 1. 10. 2008.