DANI KRUHA – DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Dani kruha - Dani zahvalnosti za plodove zemlje obilježavaju se svake godine tijekom listopada. I ove godine smo u našoj školi obilježili te dane  prigodnom  izložbom kruha, krušnih proizvoda i plodova zemlje koje su pripremili učenici prvog razreda prehrambenih tehničara zajedno sa profesoricom J. Cvetnić.

U obilježavanju tih dana sa svojim proizvodima pridružili su nam se i pekarsko trgovački obrt ˝Leko˝ i pekarna ˝Edi˝.

Cilj obilježavanja Dana kruha – Dana zahvalnosti za plodove zemlje je upoznati učenike s načinom proizvodnje kruha, od zrna do jela, približiti im blagovanje kruha i narodne običaje, poučiti mlade o kruhu  kao izrazu životne i duhovne snage, upoznati učenike s autohtonim, starim vrstama voća i drugim plodovima zemlje te ukazati na važnost zdrave prehrane i prednosti ekološke poljoprivrede.

Kruh je riječ Hvale. Kad dajemo kruh otvaramo naša vrata i rušimo sve barijere između nas i naših prijatelja, poznanika, nepoznatih ljudi. Kruh znači gostoprimstvo.

objavio: Šeherzada Talić   datum: 25. 10. 2017.

UPITNIK ZA UČENIKE