Kestenijada u Hrvatskoj Kostajnici 2017

I ove godine je Srednja škola Petrinja sudjelovala na Kestenijadi u Hrvatskoj Kostajnici sa svojim nadaleko poznatim i prepoznatljivim proizvodima kao što su: čips od jabuke, suhe šljive, pekmez od šljive, pekmez od dunje, sok od šljive, sir, sok od jabuke, jabučno vino, jabučni ocat, vinski ocat, medni ocat, češnjovke, suhe češnjovke i   suhi  hamburger.

Proizvodi iz praktikuma prehrane i mesarskog praktikuma nastaju marljivim i stručnim radom učenika u zanimanju prehrambeni tehničar i mesar.

Uz profesorice Ivu Beleaić, Jasminu Cvetnić i profesora Ivu Jelečevića na „Kestenijadi 2017“ su sudjelovali učenici 4.d, Antun Bačvar i Philipp-Michael Marian i učenice 3.d, Laura Radošević i Laura Čengić. Svojim odgovornim i stručnim pristupom iznenadili su mnoge posjetitelje koji su im upućivali brojna pitanja. Oni su rado i vješto odgovarali.

Također su uspostavljena nova poznanstva i mnogobrojni kontakti s predstavnicima raznih OPG-a s ciljem razvijanja i unapređenja suradnje na obostrano zadovoljsto.

Tako smo uspostavili kontakte s proizvođačima buče i kupinova vina te razgovarali o daljnoj suradnji kako u proizvodnji octa od kupine te rezanaca i čipsa od buče.

Priredio:Ivo Jelečević, dipl.ing.

objavio: Šeherzada Talić   datum: 28. 10. 2017.

UPITNIK ZA UČENIKE