Natjecanje u disciplini FLORA

Natjecanje u disciplini FLORA je uspješno obavljeno/završeno. Nakon pismenog dijela ispita natjecatelji su krenuli sa praktičnim dijelom rada.

Koristeći raspoloživi materijal (cvijeće, ukrasno zelenilo te ukrasne elemente), pomoću aranžerskog pribora i alata učenici su izradili cvjetne instalacije prema zadanoj temi na gotovoj konstrukciji koju su izradili dan ranije u školi pod vodstvom mentora. Instalacija je trebala biti izrađena prema pravilima struke i kreativnosti učenika. Na dan natjecanja su konstrukciju ukrašavali cvjetnim dekoracijama. Po završetku natjecanja učenici su prezentirali svoje radove pred Školskim povjerenstvom. U ocjenjivanju radova sudjelovali su i potencijalni kupci koji su ocjenjivali radove natjecatelja s 0,1,2 boda iz pozicije potencijalnog kupca.

Bodovali su se slijedeći elementi:

1. stručno teorijsko znanje,
  2. tehnika rada,
  3. boja,
  4. ideja,
  5. kompozicija,
  6. usmena prezentacija,
  7. ocjena potencijalnog kupca.

Najveći broj bodova dobila je učenica Lucija Prša, 96 bodova/boda za izradu ljuljačke. „Ljuljačka je dio svakog parka pa mi je prva asocijacija na Arboretum opeku bila baš ona“, rekla nam je pobjednica Lucija.

Konačna ljestvica poretka
Poredak Ime i prezime Šifra Bodovi
1. LUCIJA PRŠA zebra96 96
2. IVANA IVANOVIĆ kora16 90
3. DOMAGOJ GADŽIĆ buba24 71
4. DAJANA ŠIVAK ?aplja29 57

Priloženi dokumenti:
Natjecanje_FLORA.JPG (199.00 KB)

objavio: Vesna Pereković Bučar   datum: 31. 1. 2018.

UPITNIK ZA UČENIKE