Best in English 2018

Nakon prošlogodišnjeg uspjeha Irme Komljenović na državnom natjecanju u organizaciji AZOO-a, i ove školske godine nastavljamo s tradicijom sudjelovanja na natjecanjima za najbolje.

Ove godine, po prvi puta sudjelovali smo u međunarodnom natjecanju iz engleskoga jezika koje se održalo 30.11.2018. Natjecanje se održavalo online, trajalo je 60 minuta, i sadržavalo je zadatke različitih tipova i težina, uključujući video i audio zapise. U organizaciji Institute for Competencies Development i Czech-us-agency, ovom svjetskom natjecanju pristupilo je 30 država, 922 škole i 21110 srednjoškolskih učenika engleskoga jezika. Pobjednik Ere Kama i pobjednička škola dolaze iz Estonije. Što se tiče naše zemlje, sudjelovalo je 90 škola i 2035 učenika.

Naša škola uključila se s 24 učenika različite dobi i postigla sljedeći uspjeh, BEZ PRIPREME: 49. mjesto (od 90 škola iz RH), odnosno 314. mjesto (u svijetu, od 922 škole). Najbolje rangirana je Irma Komljenović, učenica 3.a, sa 106,5 bodova (svjetski pobjednik ima 118,5 bodova) i ostvarila je 107. mjesto u RH (od 2035 učenika), te 710. mjesto u svijetu (od 21110 učenika). Svi natjecatelji dobit će certifikate o sudjelovanju, te krajem ožujka sudjelovati u svečanoj dodjeli za vrijeme Sajma obrazovanja u Zagrebu i Rijeci.

Čestitamo svim sudionicima!

Vaše mentorice:              Dubravka Vučić, prof.

Marinela Tadić, prof.

mr.sc. Ines Miholjević

objavio: Kristina Andlar   datum: 1. 2. 2019.