Stipendije

Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti objavilo je natječaj za dodjelu stipendija tijekom redovitoga srednjoškolskog obrazovanja, sveučilišnog i stručnog studija, te za dodjelu naknada dijela troškova školarine poslijediplomskih studija na visokim učilištima hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata, djeci smrtno stradalih, zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja, hrvatskim ratnim vojnim invalidima i dragovoljcima te njihovoj djeci za akademsku, odnosno školsku godinu 2008./2009. Mjesečni iznos za srednjoškolce je 400, a za studente tisuću kuna.

Naknade dijela troškova školarine poslijediplomskih studija biti će odobrene u iznosu od 7 tisuća kuna. Pravo na stipendiju tijekom redovitoga srednjoškolskog obrazovanja može ostvariti kandidat koji udovoljava sljedećim uvjetima: da je redoviti učenik srednje škole, da ima prosjek ocjena za prethodni razred srednje škole, odnosno osmi (8.) razred osnovne škole najmanje 3,50, da ne ponavlja godinu, da mu redoviti prihodi mjesečno po članu kućanstva ne prelaze 1.995,60 kuna i da nije korisnik stipendije po drugoj osnovi.

Pravo na stipendiju tijekom redovitoga sveučilišnog i stručnog studija može ostvariti kandidat koji udovoljava sljedećim uvjetima: da je redoviti student, da svladava upisani studij bez ponavljanja godine, osim u slučaju mirovanja studentskih prava, da nema status apsolventa; ako je student prve godine studija, da je završio posljednji razred srednje škole s najmanjom prosječnom ocjenom 3,50, da mu je prosjek ocjena u dosadašnjem tijeku studiranja najmanje 3,00, da mu redoviti prihodi mjesečno po članu kućanstva ne prelaze 1.995,60 kuna i da nije korisnik stipendije po drugoj osnovi.

Za prijavu su potrebni posebni obrazci koji se mogu dobiti na svim sveučilištima, fakultetima, veleučilištima, visokim školama, te srednjim školama u Republici Hrvatskoj, u područnim jedinicama i Centrima za psihosocijalnu pomoć Ministarstva obitelji, branitelja i menugeneracijske solidarnosti, na web adresi Ministarstva www.mobms.hr , te u prostorijama petrinjske HVIDR-e. Pravo na stipendiju mogu ostvariti svi kandidati koji udovoljavaju uvjetima.

Prijave na natječaj podnose se zaključno do 11. studenoga 2008. godine na adresu:

FOND ZA STIPENDIRANJE HRVATSKIH
BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA
DJECE HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA
Strossmayerov trg 4, 10000 Zagreb
(sa naznakom -natječaj za stipendiranje)

Izvor: www.petrinjskiradio.hr

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 15. 10. 2008.