DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

U mjesecu listopadu obilježavaju se Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Vrijeme je to kada pokazujemo da je kruh čovjekova potreba, simbol života, izvor životne i duhovne snage, simbol zajedništva jer ujedinjuje rad mnogih pekara, ratara, mlinara.

.

I ove godine smo u našoj školi obilježili te dane prigodnom izložbom kruha, krušnih proizvoda i plodova zemlje. U holu škole postavljen je pano s pjesmama i uzrečicama o kruhu koje su pripremili učenici četvrtog razreda - prehrambeni tehničar zajedno s profesoricom J.C.

U obilježavanju tih dana sa svojim proizvodima pridružila nam se i pekarna ˝Edi˝. Učenici su također napravili i pano na kojem su se mogle pročitati razne pjesme i uzrečice o kruhu.

Cilj obilježavanja Dana kruha – Dana zahvalnosti za plodove zemlje je upoznati učenike s načinom proizvodnje kruha, od zrna do jela, približiti im blagovanje kruha i narodne običaje, poučiti mlade o kruhu  kao izrazu životne i duhovne snage.

Priredila: Jasmina Cvetnić, dipl.ing.

objavio: Šeherzada Šaini Talić   datum: 16. 10. 2019.