DANI HRVATSKOGA JEZIKA U SREDNJOJ ŠKOLI PETRINJA (11. - 17. ožujka 2022.) 🇭🇷📝

Svake se godine u našoj školi već tradicionalno obilježavaju Dani hrvatskoga jezika. Ove godine naši su učenici tražili jezične pogreške u svom svakodnevnom okruženju: u raznim medijima, na ulicama, u trgovinama. Po broju pogrešaka koje su pronašli u svega nekoliko dana, zaključili su da je nepismenost svuda oko nas te uz pomoć svojih profesorica hrvatskoga jezika Kate Sužnjević, Marinele Horvat, Matee Stanić i Ozane Krovinović Šalić postavili izložbu pod nazivom "Lijepa naša (ne)pismenost" kako bi skrenuli pažnju na ovaj problem.
Ali, to nije sve. Tijekom sljedećeg tjedna svi će učenici u svojim razredima odigrati kviz o poznavanju hrvatskoga jezika koji je pripremila školska knjižničarka Kristina Andlar Pešut, a pobjednici svih razreda odmjerit će snage u završnom kvizu 17. ožujka u školskoj čitaonici.

objavio: Administrator   datum: 10. 3. 2022.