TRANSFLORIUM

TRANSFLORIUM 🌞💧🌳
15.09.2022. su naši cvjećari iz 1.e razreda s nastavnicom Tanjom Polanščak bili na predstavljanju projekta TRANSFLORIUM u Holandskoj kući u Sisku.
Organizator prezentacije je Hrvatsko-nizozemsko društvo KroNland u suradnji s Industrijsko-obrtničkom školom Sisak koja je pozvala našu Školu na ovaj događaj.
Predavanje je odrzao gost predavač iz Nizozemske, g. Bernardus Vos., a idejni začetnici projekta Transflorium su Ben Vos i Lilian Van de Zande.
Riječ je o povezivanju strukovnih škola Sisačko-moslavačke županije i Da Vinci škole iz Dordrechta iz Nizozemske u svrhu izgradnje "idealne parcele" od 1000 kvadratnih metara / Gradnja Tiny kuće i Wikkel kuće po nizozemskom modelu (održiva gradnja i energija), permakultura.
Cilj je educirati učenike, između ostalog, o zelenoj i održivoj gradnji i energiji (sunce, voda, zrak) te poticanje ruralnog razvoja.

objavio: Administrator   datum: 16. 9. 2022.